Swiadczenie Dobry Start

Swiadczenie Dobry Start

Data dodania: 16-07-2018

Data ostatniej modyfikacji: 26-08-2019

Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Ciechanowie informuje, że od 1 lipca 2019 r. można składać przez internet wnioski na nowy okres świadczeniowy o :

-świadczenie wychowawcze (Program Rodzina 500+) za pomocą: bankowości elektronicznej, portalu Emp@tia, PUE ZUS oraz ePUAP (Profil Zaufany)
-świadczenia rodzinne i fundusz alimentacyjny za pomocą: portalu Emp@tia i ePUAP(Profil Zaufany)

Natomiast od 1 sierpnia 2019r. wnioski o ww.świadczenia będą przyjmowane w formie papierowej w siedzibie Miejskiego Osrodka Pomocy Społecznej w Ciechanowie, ul. Sienkiewicza 32D
Aktualne druki wniosków dostępne są na stronie internetowej Miniterstwa Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej, natomiast od 1 sierpnia w MOPS Ciechanów.

 

Świadczenie "Dobry Start" to 300 złotych jednorazowego wsparcia wypłacanego wszystkim uczniom rozpoczynającym rok szkolny do ukończenia 20 roku życia. Dzieci niepełnospawne uczące sie w szkole otrzymuja je do ukończenia przez nie 24 roku życia. Rodziny otrzymają świadczenie bez względu na dochód.

Wnioski będzie można składać:
-od 1 lipca drogą elektroniczną
-od 1 sierpnia drogą tradycyjną (papierową)

Aby przyśpieszyć realizację programu "Dobry Start" i wypłatę świadczeń zachęcamy klientów do składania wniosków drogą elektroniczną.

Wnioski należy złożyć najpóźniej do 30 listopada. Druki bedą dostępne w siedzibie Ośrodka od 1 sierpnia.
Złożenie wniosku w lipcu i sierpniu gwarantuje wypłatę świadczenia nie później niż do 30 września. Natomiast gdy zostanie złożony w następnych miesiącach, to pomoc rodziny otrzymają  w ciągu 2 miesięcy od dnia złożenia wniosku.

Świadczenie "Dobry Start" jest zwolniony od podatku. Nie podlega egzekucji ani wliczeniu do dochodu przy ustalaniu prawa do świadczeń z innych systeów wsparcia.

  • Ciechanów
  • EFS
  • Kapitał ludzki
  • mjwpu
  • Otwórz się na Ciechanów
  • Mazowsze
  • Manley - Nowoczesne strony internetowe